در صورت تبدیل دوره دستیاری به شغل پرداخت به دستیار به شکل حقوق است.

دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره فرآیند تبدیل دوره دستیاری پزشکی به شغل گفت: گلوگاه تبدیل دوره دستیاری به شغل سازمان برنامه و بودجه است.

مجلس و وزارت بهداشت در این زمینه موافق تبدیل دوره دستیاری به شغل هستند و صحبت های مقدماتی نیز انجام شده است، اما سازمان برنامه و بودجه باید بپذیرد که این دوره به شغل تبدیل شود.

مجلس و وزارت بهداشت در این زمینه موافق تبدیل دوره دستیاری به شغل هستند و صحبت های مقدماتی نیز انجام شده است. اما سازمان برنامه و بودجه باید بپذیرد که این دوره به شغل تبدیل شود.

در صورت تبدیل دوره دستیاری به شغل چون پرداخت به دستیار به شکل حقوق است، هر ساله بر اساس افزایش سالانه حقوق ها، میزان حقوق نیز بر همان مبنا افزایش پیدا می کند.

باقری فرد اضافه کرد: موضوع فرآیند تبدیل دوره دستیاری پزشکی به شغل در حال حاضر خارج از وزارت بهداشت است و امسال نتوانستیم آن را عملیاتی کنیم. اما برای سال بعد تلاش می کنیم این موضوع نهایی شود.

وی درباره مسیر تصویب این موضوع اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود ۱۲ هزار نفر دستیار پزشکی داریم باید بار هزینه ای آن را در بودجه کشور ببینند.

با تبدیل دوره دستیاری به شغل یک حاشیه امنیت مالی برای فرد ایجاد می شود و اگر این کار عملیاتی شود، کاری ماندگار و با منابع پایدار خواهد بود و اگر منابع اجازه دهد می توان آن را برای دانشجویان دکتری هم تعمیم داد.

تاریخ خبر : ۶ اسفند ۱۴۰۰


  • خبر فوری: برای آزمون اسفند ۱۴۰۱
    ۳ دغدغه‌ی اصلی دانشجو برای آزمون اسفند را از وزارت‌خانه استعلام گرفتیم :< http://blog.edutums.ir/wp-content/uploads/2022/11/5566444-1024x640-1.gif ۱- استدلال بالینی : اگر آزمون اسفند ماه الکترونیکی باشد، سوال استدلال بالینی خواهیم داشت، پس هنوز قطعی نیست! آزمون شهریور ماه هم چون کاغذی برگزار شد، سوال استدلال بالینی نداشت. […]
  • برای آزمون پره‌انترنی اسفند ماه ۱۴۰۱ چه کنیم؟
    الآن که سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ برای دانشجویان شروع شده است، اکثر آنها مطالعه برای آزمون اسفند ۱۴۰۱ را شروع کرده‌اند. ممکن است یک سری سوال برای دانشجویان پیش بیاید که باهم به این سوال‌ها می‌پردازیم:< http://blog.edutums.ir/wp-content/uploads/2022/11/5566444-1024x640-1.gif برای رتبه شدن چطور درس بخوانیم؟ برای پاس شدن […]
  • آیا امتحان میان‌دوره‌ی پاییز ۱۴۰۱ برگزار می‌شود؟
    امتحان میان‌دوره چیست؟< http://blog.edutums.ir/wp-content/uploads/2022/11/5566444-1024x640-1.gif امتحان میان‌دوره امتیازی بود که به لطف تلاش‌های صنفی برخی از دانشجویان از وزارت‌خانه گرفته شده بود، در سال‌های قبل در تقویم، تاریخ مشخص داشت و طبق تاریخ برگزار می‌شد. در سال ۱۴۰۰ در تقویمی که از سمت وزارت‌خانه مشخص شد […]

درباره علی سلطانی

دانشجوی پزشکی دانشگاه ع. پ. تهران ، مسئول سئوی سایت

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *